World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii Zilnice #8
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(10-23-2012, 08:35 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Anul trecut era şi un juriu mai bun.

Sunt de aceeasi parere.
De ce a luat ban Warhell?
(10-25-2012, 10:05 PM)Raducu Wrote: [ -> ]De ce a luat ban Warhell?

Uita-te in coltul lui.. greseala noastra, a staffului este ca nu am facut asta cu mult timp in urma.
Si are permanent?
6 zile..
Interesant citat ai la semnatura, Terente.. Haha mai frumos era in romanaWink)
(10-25-2012, 11:05 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]Interesant citat ai la semnatura, Terente.. Haha mai frumos era in romanaWink)

Astfel a izgonit El pe Adam; şi la răsăritul grădinii Edenului a pus nişte heruvimi, cari să învîrtească o sabie învăpăiată, ca să păzească drumul care duce la pomul vieţii.

Vezi ce diferenta e intre cum au tradus romanii si 'original'?
Aha... Intradevar eu am fost foarte bland cand am fost administrator si de aceea ma intrebam ce s-a intamplat. Tongue

Marian cum de ai revenit in functie? Ce te-a facut sa te razgandesti?
(10-25-2012, 11:25 PM)Raducu Wrote: [ -> ]Marian cum de ai revenit in functie? Ce te-a facut sa te razgandesti?

Mi-a spus Cristi. Oricum, nimeni n-ar trebui sa exagereze asa cum am facut, noi toti care am plecat si ne-am retras si tot asa. E un forum..
Original? In ce an au tradus americanii (englezii) biblia? Nu cred ca mai devreme decat noi Wink... Sau te referi la traducerea in romana a citatului ala?