World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii Zilnice #8
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Asta cu blocurile Haha) ai nimerito mai ales aici in Romania in care, dacă da un cutremur de 8 grade credca murim toti Haha ) ... Deci sunt niste formule care sincer va spun nu va trebuie la nimic, si nu le folositi la cva in viata, Dogmatica e asematoarei matematicii, (logica) si invataturi de viata ( fara formule, dar argumente gen 1+1=2)
Du-te ma si culca-te,esti prea slab pt matematica!
Mie mi-a placut matematica pana la un anumit punct cand observam ca sunt niste chestii (formule, definitii) care sincer nu le gaseam rostul... si nu credca sunt singurul
(10-17-2012, 02:26 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]Mie mi-a placut matematica pana la un anumit punct cand observam ca sunt niste chestii (formule, definitii) care sincer nu le gaseam rostul... si nu credca sunt singurul

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/orig...t_feel.png
Ai sa vezi cand va va pune viata pe tine si pe un elev care a fost as la matematica intr-un liceu de profil real...si ai sa vezi rapiditatea de gandire si efectuare a muncilor...si mai ales o buna organizare.

Apropo de ce ziceai cu pepenele kristi. Ia ghici cum s-au descoperit atatea chestii? S-au descoperit deoarece au fost oameni suficient de nebuni ca sa testeze in loc sa dezbata ca altii. Si de aia ceea ce zici tu poate fi demonstrat printr-un test nu printr-o dezbatere.
Ziceti voi ca n-am dreptate, dar intodeauna viata bate filmul.
A citi cineva Cartea Rosie de Carl Gustav Jung?
Care a mai dat teste inafara de initiale? Eu am dat la romana, eng, si istorie. La engleza si istorie am luat 10. La restul trebe sa aflu.
Azi la mate...