World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii Zilnice #8
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(11-09-2012, 08:01 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Stai bre calm ca nu incerc sa atentez la sacralitatea Staff-ului de pe acest forum. Stiu, am gresit, sunt un doar un muritor de rand, imi cer scuze ca am prezentat un punct de vedere venit din infirmitatea mintii mele inutile.

Am invatat o lectie importanta azi: atata timp cat numele tau nu e scris cu albastru, verde sau rosu, esti masa neglijabila. Iti multumesc Zamolxis ca mi-ai adus asta in atentie.

Hai pa! Va las sa va ocupati de treburi mai importante decat sa trebuiasca sa imi cititi mie ineptiile. Multumesc pentru timpul acordat.

Tu crezi ca Obama o sa asculte vreodata de sfatul meu?
Exista un cerc restrans de oameni pe forum care decid soarta lui pentru ca in caz contrar, daca 15 useri vor sa isi aplice proprile lor ideei, nimic bun nu se va intampla. Dar asta nu inseamna ca parerea voastra nu conteaza, de asta exista topicul cu sugestii.
Nu zic ca decizile noastre sunt neaparat mai bune sau ca suntem mai destepti decat ceilalti, dar iti garantez ca nimeni din staff nu vrea sa distruga forumul, ci dimpotriva.
Sectiunea de jocuri? Ce rost are introducerea unui joc gen Mario sau Angry birds pe un forum dedicat seriei Gothic? Dupa cum stii, o sectiune cu jocuri a fost implementata mai demult si nu a ajutat la nimic.
Parca suntem la gradinita... Te deranjeaza atat de tare ca subforumul numit "Muzica/Filme/Scoala si cultura/Dezbateri" a fost divizat in 4 subforumuri? Bine ca nu te deranjeaza ca cerul e albastru si ca apa e transparenta...
Intre noi fie vorba, subforumul "Dezbateri" ar trebui sa fie gol pentru ca dezbaterile de-acolo s-au "ofilit" demult. Dupa cum si in "Arena" sunt concursuri la care nu participa nimeni. In schimb sunt cateva zone "aerisite" frumos, deci nu pot decat sa apreciez initiativa "curateniei", desi e loc de mai bine. Comentez doar, nu fac sugestii.Grin
Aveti un obicei, voi oamenii astia care ziceti ca discutati pe aici, sa parafrazati si sa generalizati lucrurile.

In primul rand, gresesti cand presupui ca acel plugin are ceva de-a face cu subiectul asta. Am trecut peste subiect la vreo 5 secunde dupa ce ti-am raspuns la ultimul PM. Case closed. Ce crezi? ca o sa incep sa plang din cauza unei chestii nesemnificative, absolut irelevanta pentru mine, care nu m-ar fi incalzit foarte tare nici daca se implementa.

Apai, eu am spus ca m-a deranjat la Terente ca nu mi-a raspuns la mesajul ala. Din nou, faptul ca s-au facut 4 sub-forumuri in loc de unul nu are nici o importanta pentru stabilitatea mea emotionala. Am vrut doar sa evidentiez ca nu isi au rostul. Terente incearca sa ma contracareze incercand sa deschida cat mai multe topicuri, dar aproape toate au scop doar pe moment, cand unul sau altul spune ca ii place aia sau aia, dupa asta sunt inutile. Nu au continuitate, in alte cuvinte.

Nu am zis ca ar trebui sa tineti cont de ce zic eu (btw, foarte smooth felul in care te-ai asemuit cu Obama; in alte cuvinte ai spus ca si pe tine te doare in c*r de ce spun eu sau alt user de pe forum), dar e o chestie de minim respect ca macar sa imi raspundeti. Eu inteleg ca nu se poate face cum vrea toata lumea, dar sunt unele chestii care trebuie discutate. Pe aici vad ca merge treaba pe principiul ca stafful are inerent dreptate, ceea ce nu e tot timpul cazul.
(11-09-2012, 08:50 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Apai, eu am spus ca m-a deranjat la Terente ca nu mi-a raspuns la mesajul ala.

Am recunoscut ca e vina mea. Ce ai vrea sa fac mai mult? Mai mult decat ma implic acum pentru comunitate nu o sa ma implic. Exista o limita pe care pur si simplu nu pot si nu vreau s-o depasesc. Te superi ca nu ti-am raspuns la un pm.. oh god.


Quote:Terente incearca sa ma contracareze incercand sa deschida cat mai multe topicuri, dar aproape toate au scop doar pe moment, cand unul sau altul spune ca ii place aia sau aia, dupa asta sunt inutile. Nu au continuitate, in alte cuvinte.

O prostie mai mare nu puteai sa zici. Intreaba-l pe Kristi de cand i-am trimis sugestia cu impartirea asta a forumului. Raspunsul este cu cateva saptamani inainte sa-ti trimit tie pm-ul cu schema! Deci iti dai seama ca erau stabilite cu ce aveam de gand sa fac. Ti-am cerut parerea ca sa vad daca imi dau un sfat pe care sa-mi urmeze si planul meu.


Quote:dar e o chestie de minim respect ca macar sa imi raspundeti. Eu inteleg ca nu se poate face cum vrea toata lumea, dar sunt unele chestii care trebuie discutate.

Sugestii pentru forum, Bogdan. Acolo sigur primeai raspuns. Prin pm eu nu mai raspund la sugestii, ca vad ca nu stiti insemnatatea cuvantului: "PRIVAT". Discutie privata.. relaxata.. nefortata de intrebare-raspuns imediat si neaparat necesar.
(11-09-2012, 08:50 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Am vrut doar sa evidentiez ca nu isi au rostul.

Ti-ai spus parerea si eu am inteles-o ... atunci de ce mai continui discutia? Daca te interesa doar sa scoti in evidenta faptul ca cele 4 subforumuri nu isi au rostul puteai sa postezi in topicul cu sugestii si sa te opresti acolo. Dar nu, egoul tau imens nu iti permite sa faci una ca asta.

(11-09-2012, 08:50 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Terente incearca sa ma contracareze incercand sa deschida cat mai multe topicuri, dar aproape toate au scop doar pe moment, cand unul sau altul spune ca ii place aia sau aia, dupa asta sunt inutile. Nu au continuitate, in alte cuvinte.

Terente a deschis topicuri pentru ca noile subforumuri aveau nevoie de anumite topicuri. Are you with me so far? Fiecare vede ce vrea sa vada. Eu de exemplu pot sa vad prin faptul ca tu continui sa crezi ca sugestiile tale sunt necesare ca esti un copil de 12 ani care tocmai s-a mutat in alt oras si deocamdata nu are prieteni si nu cunoaste zona asa ca isi pierde tot timpul pe forum raspunzand cuiva care se crede Obama, zicandu-i ca nu are dreptate si insistand pe unirea celor 4 subforumuri intr-unul singur, dar asta nu inseamna ca am dreptate.

(11-09-2012, 08:50 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Nu am zis ca ar trebui sa tineti cont de ce zic eu (btw, foarte smooth felul in care te-ai asemuit cu Obama; in alte cuvinte ai spus ca si pe tine te doare in c*r de ce spun eu sau alt user de pe forum), dar e o chestie de minim respect ca macar sa imi raspundeti.

Daca nu pretinzi ca trebuie sa tinem cont de ce zici tu, atunci unde-i problema? Alegoria cu Obama a avut rolul de ati transmite ca daca un user zice ca ar trebui sa inchidem forumul pe o perioada de 3 ani si 7 luni, noi nu vom tine cont de sugestia asta.

(11-09-2012, 08:50 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Pe aici vad ca merge treaba pe principiul ca stafful are inerent dreptate

Ai dreptate. See what I just did there? Haha
(11-09-2012, 09:27 PM)Kristi Wrote: [ -> ]
(11-09-2012, 08:50 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Pe aici vad ca merge treaba pe principiul ca stafful are inerent dreptate

Ai dreptate. See what I just did there? Haha

Haha Asta s-a potrivit frumos.
Bravo Kristi, sunt mandru de calitatile tale de psiholog. Nu stiu ce o sa fac acum, cand ma aflu in iminenta plecare din acest colt de rai. Probabil o sa incerc sa gasesc alti copii de 12 ani cu care sa imi plang nereusitele virtuale in fata maturitatii tale.

Macar gluma de la sfarsit a fost amuzanta daca tot restul mesajului tau a fost un rahat.

Oricum, ultimele posturi nu au avut drept subiect cele 4 sub-forumuri. Nu, de fapt Tu si Terente, zeitatatile incontestabile ale acestui forum, ati avut judecata pusa la indoiala de un copil de 12 ani. Felul in care ati reactionat mi-a sustinut, si nu combatut ideile. Pacat ca nu e nimeni pe aici care sa inteleaga asta.

A fost frumos ce sa zic. Tineti-o tot asa!
(11-09-2012, 09:46 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Felul in care ati reactionat mi-a sustinut, si nu combatut ideile. Pacat ca nu e nimeni pe aici care sa inteleaga asta.
Eu ma incapatanez sa cred ca am inteles. Si speram sa ramai alaturi de Terente, pentru ca atitudinea voastra de pana acum m-a determinat sa mai pierd timpul pe-aici, si recunosc ca sunt "egoist si subiectiv" cand spun asta.
Subiectul se incheie chiar aici. Bogdan, crezi ce vrei. Dar incheie subiectul. Ne crezi zeitati, suntem zeitati. Ne crezi copii, suntem copii. Daca te simti ofensat de ego-ul pe care tot tu zici ca-l avem, nu incerca sa te lupti cu el. Rolleye Mai bine dezvolta-l pe al tau.
Ce ziceti de a fi barfit de propria sora?