World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(12-07-2009, 08:21 PM)Necro Wrote: [ -> ]
(12-06-2009, 11:52 PM)bechristian95 Wrote: [ -> ]Am ajuns la Numeri astazi si trebuie sa spun ca este posibil sa fie cea mai plictisitoare carte din Biblie. No joke.

EDIT: Mai mult de 50% sunt numai liste.

Uneori nici mie nu prea imi place, dar e destul de utila. Wink

Normal ca e utila.. dar a fost mai utila pe vremea ei.
(12-06-2009, 04:49 PM)Necro Wrote: [ -> ]
(12-06-2009, 04:47 PM)Illidan Wrote: [ -> ]necro da nu este si o carte care se numeste ''Biblia are dreptate" parca asa se numea intrun fel spunea ca biblia are dreptate ?

Cartea aceea este scrisa doar de oameni, spre deosebire de Biblie. Wink

Haha Atentie Biblia este scrisa de semizei aa pardon extraterestri!
Orice istoric va confirma ca bilblia e scrisa de om.
Despre Noul testament sa nu uitam ca au existat mai multe scripturi, doar unele au fost selectate si restul date uitarii sau arse tot de om si uite asa prin fabulos biblia apare din pantecele Conciliul-uli de la Cartagina.
Om esti si daca te atinge duhul sfant sau fantomele te pipaie, se pare ca incep sa intru in alte detalii fantastice si dezgrop discutii moarte.
(12-08-2009, 06:19 PM)Hestia Wrote: [ -> ]Haha Atentie Biblia este scrisa de semizei aa pardon extraterestri!
Orice istoric va confirma ca bilblia e scrisa de om.
Despre Noul testament sa nu uitam ca au existat mai multe scripturi, doar unele au fost selectate si restul date uitarii sau arse tot de om si uite asa prin fabulos biblia apare din pantecele Conciliul-uli de la Cartagina.

Poti sa-ti susti cuvintele cu dovezi?

(12-08-2009, 06:19 PM)Hestia Wrote: [ -> ]Om esti si daca te atinge duhul sfant sau fantomele te pipaie, se pare ca incep sa intru in alte detalii fantastice si dezgrop discutii moarte.

Mereu formesti lucruri fantastice => ireale => minciuni.
Ai internet/carti nimeni nu-ti da mura-n gura.
Nu stiu daca ti-am mai spus asta: A existat Alexandru cel Mare?
Quote:Haha Atentie Biblia este scrisa de semizei aa pardon extraterestri!
Orice istoric va confirma ca bilblia e scrisa de om.

Bai bambilici...iti recomand sa taci daca nu sti despre ce vorbesti...Necro are dreptate intr-un fel...adica nu s-a explimat bine...a vrut sa zica ca Biblia este scrisa de om dar inspirata de Dumnezeu(adica DICTATA)...deci omul a scris Biblia inspirat de Dumnezeu...
Cred ca l-ati mai vazut dar vreau sa stiu ce credeti:

Black Button

Ma intreb cati ar alege butonul negru din 6.000.000.000 de persoane. :p

Toti trecem prin o situatie asemanatoare, dar nu intr-un mod direct, daca intelegeti.
Tu...faci...o...pauza...la...fiecare...idee...care...iti...trece...prin...cap?
Bai teologule...care este...."Necro are dreptate intr-un fel...adica nu s-a explimat bine"...stiu exact ce-a vrut sa zica Necro...dar am vrut sa-l provoc la un dansez pentru teologie...atunci cand nu se 'explima' bine.
Imi place cum stii sa vorbesti atunci cand nu stii sa taci!
Hai scoate-te, scoate-teHaha...daca ai vazut ca nu s-a exprimat bine...puteai sa-i zici pe fata...ai zis:
Quote:Orice istoric va confirma ca bilblia e scrisa de om.
din asta nu se prea vede ca ai vrut sa il "provoci" la un "dansez pentru teologie" si ca sti ce a vrut sa zica Necro...se vede doar lipsa ta de cunostinteWink
Spuneti-va parerea dar nu va adresati insulte unu-altuia.