World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
nu-mi vine sa cred ca exista un astfel de thread pe un forum despre gothic...adica ce conteaza fiecare ce religie are?
Mi se pare o prostie ca pana si pe forumuri sa se ajunga sa se vorbeasca despre religie si biserici...sincer...fara suparare eu daca as fii fost in locul unuia dintre moderatori as fii inchis threaul
daca ai avea timp sa citesti ai vedea ca aici nu s-a povestit doar despre religie (si chiar deloc despre biserici), ci despre implicatia ei in viata si...oh screw it, mii lene sa scriuHaha
citeste si vezi
ok mai linistit...am crezut ca si aici a ajuns biserica...e frustranta chestia...fiindca din anul 1000 pana acum biserica se afla oriundeSad
am citit niste abratii mai sus despre post. Postul daca il vezi cu ochi spirituali, atunci ar insemna un sacrificu pe care il faci pentru a te apropia de Dumnezeu. Eu sincer nu cred in Biblie ca fapte ci ca morala. In Dumnezeu nu stiu ce sa fac, sa cred sa nu cred. Pana la urma voi alege o cale. Dar sunt multe aberatii in Biblie cum ar fi faza cu Iosif care nu si-a acceptat fiul. Pai pe vremea aceea cand femeia nu era considerata nici macar om ci o simpla proprietate din cauza povestii cu Adam si Eva, daca barbatul nu recunostea copilul, femeia era omorata prin lapidare!
Necro, ai fost prea indoctrinat la partile alea de mai la inceput de thread. Totusi tu o dai inainte cu o singura invatatura. Dupa cum stim in lume exista doua cai, bine si rau, stanga sau dreapta, cha sau hais. Deci exista si 2 sau mai multe invataturi care sunt incorecte amandoua dar se completeza una pe alta! La fel cum e femeia cu barbatul, cum sunt doi prieteni buni!
Aceste threaduri erau cele mai vizualizate, vad ca au murit, probabil din cauza certurilor de pe ele, si probabil unii chiar au amintiri grele legate de aceste threaduri...e ok!
Vrei sa-l redeschidem? Throw me a question, then Grin Haha
Eu nu sunt un mare credincios, ci mai degraba un fel de intermediar. Il redeschidem cu conditia sa nu ne certam ci sa schimbam opinii! Fara jigniri ok? Nu vreau sa se intample ca si cu old nick acu 2 ani!Smile
Ok, oricum pozitia mea actuala nu prea imi permite sa ma cert, daca ma intelegi.
(01-10-2012, 09:09 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Eu nu sunt un mare credincios, ci mai degraba un fel de intermediar. Il redeschidem cu conditia sa nu ne certam ci sa schimbam opinii! Fara jigniri ok? Nu vreau sa se intample ca si cu old nick acu 2 ani!Smile

In ciuda discutiilor aprinse de atunci sa stii ca il respect mult pe Kristi chiar daca nu-mi place sa recunosc asta..Grin
Sunt agnostic.