World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(09-30-2013, 04:32 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Totuşi, dă-mi versetele ălea!

Ce versete vrei, ca eu abia mi le stapanesc pe-ale mele.Haha
(09-30-2013, 04:40 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Deci poate a avut frati dar asta nu inseamna ca Fecioara Maria nu era fecioara.

Fecioară=Virgină.
Din moment ce are copii, nu mai e fecioară. Pe ăştia i-o făcut în calea aia normală...dacă ştii la ce mă refer, Hegan. Wink
(09-30-2013, 05:15 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Din moment ce are copii, nu mai e fecioară. Pe ăştia i-o făcut în calea aia normală...dacă ştii la ce mă refer, Hegan. Wink

Descopar un adevar absolut in aceasta afirmatie. Haha
(09-30-2013, 05:15 PM)Warhell Wrote: [ -> ]
(09-30-2013, 04:40 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Deci poate a avut frati dar asta nu inseamna ca Fecioara Maria nu era fecioara.

Fecioară=Virgină.
Din moment ce are copii, nu mai e fecioară. Pe ăştia i-o făcut în calea aia normală...dacă ştii la ce mă refer, Hegan. Wink

In sfarsit, zici si tu ceva bine ... Haha
(09-30-2013, 04:40 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Deci poate a avut frati dar asta nu inseamna ca Fecioara Maria nu era fecioara.

Inseamna ca erau frati de cruce.Haha Mda, din moment ce nimeni nu poate demonstra ca nu era fecioara, e foarte clar ca putea sa fie, nu?What
(09-30-2013, 05:28 PM)Kristi Wrote: [ -> ]
(09-30-2013, 05:15 PM)Warhell Wrote: [ -> ]
(09-30-2013, 04:40 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Deci poate a avut frati dar asta nu inseamna ca Fecioara Maria nu era fecioara.

Fecioară=Virgină.
Din moment ce are copii, nu mai e fecioară. Pe ăştia i-o făcut în calea aia normală...dacă ştii la ce mă refer, Hegan. Wink

In sfarsit, zici si tu ceva bine ... Haha

Acum dă-mi versetele că le merit.
Warhell, i-ai spulberat copilaria lui hegan.
Ai stat mult sa zici asta? Daca a mai nascut copii atunci de ce i se spune Pururea fecioara?
(10-01-2013, 02:56 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Ai stat mult sa zici asta? Daca a mai nascut copii atunci de ce i se spune Pururea fecioara?
What?

[Image: 298.jpg]
(10-01-2013, 02:56 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Daca a mai nascut copii atunci de ce i se spune Pururea fecioara?
Nici eu n-am prea inteles ce vrei sa zici.