World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(02-03-2012, 08:52 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]UNDE CRISTOS SCRIE CA AU TRAIT ATAAAATA??? NU CUMVA IN BIBLIE NU MAI FOLOSI BIBLIA...PUR SI SIMPLU INNEBUNESC CAND VAD CAT DE LIMITATI SI CATI DE PUTINI NEURONI POATE AVEA UN OM IN CAP.
E imposibil sa traiasca un om atata...repet daca foloseau alta datare a timpului da este plauzibil...dar altfel nu!!! Si mai repet odata in antichitate o zi dura 10-12 ore daca nu ma insel...probabil de acea a trait atata ca altfel nu avea cum sa traiasca mai mult ca noi...pur si simplu nu avea cum...A si in Biblie zice de patru baieti nu de mai multi copii. Soul...daca nu aduci argumente si alte lucruri de pe religie mai bine mutate pe alt thread pur si simplu daca AI FI ATENT LA CE SCRIEM ti-ai da seama ca nu sunt offtopic.

FOLOSESC BIBLIA, O CARTE CARE A FOST ATACATA DE SUTE DE ANI SI A RAMAS IN PICIOARE, AI VREO PROBLEMA CU ASTA? ( Haha ce fain arata in majuscule)
Biblia zice de 4 copii? You don't say? Biblia nu zice ce a mancat Avraam cand a implinit 23 de ani, asta inseamna ca nu a mancat nimic toata ziua? gandeste inainte sa vorbesti. Biblia nu incearca sa dovedeasca in niciun verset ca Dumnezeu exista, asta inseamna ca Biblia ne invata ca Dumnezeu nu exista? ("I don't want to live on this planet anymore" - 9gag.com Haha )

"probabil de acea a trait atata ca altfel nu avea cum sa traiasca mai mult ca noi...pur si simplu nu avea cum" - Cine va m-a intrebat odata: Tu chiar crezi ca toate animalele din lume ar incapea in corabia lui Noe? Eu l-am intrebat: Cate animale au fost aduse in corabie? El mi-a raspuns: Nu stiu. Eu i-am zis: Cat de mare era corabia? El a raspuns: Nu stiu.

=)) Deci tipul nu stia cate animale au fost aduse in corabie si nici cat de mare era corabia. Singurul lucru pe care il stia e ca nu se putea. Haha la fel esti si tu. Nu ai nicio dovada pt ceea ce zici, si nici nu stii ca atmosfera de atunci era diferita de ceea de acum, dar tot insisti ca nu se putea. Drum bun inainte! O sa te descurci de minune in viata cu logica asta Wink
(02-03-2012, 08:55 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Ba...cum dumnezeu ca niste oameni ca noi sa aiba alti cromozomi? Daca o sora si un frate se impreuneaza exista 90% sanse sa iasa copil cu malformatii. Atunci cum au aparut bolile? Daca acesti oameni erau perfecti? Cum a aparut SIDA? Sifilis? TBC? Ciuma?...de ce nu i-ar fi rapus ciuma? Repet daca un om nu se spala cu sapun sau un mijloc de curatare face hepatita sau ciuma. Deci nu are cum sa supravietuiasca.

Ti-am raspuns la asta de 2-3 ori pana acum si nu intentionez sa o fac din nou. mai citeste niste carti despre biologie ca se vede ca habar nu ai despre ce e vorba.
Eu...nu am spus nimic de nicio piatra...nu are cum ca dintr-o rasa sa rezulte mai multe rase. Se pare ca si tu te-ai dat de gol...deci totusi sustii fara sa vrei evolutionismul. De unde stii ca religiile din antichitate sau budismul nu erau religiile corecte cel putin politeismul a existat de la prima aparitie a omului? A si hai sa iti dau un exemplu cum putea un craniu sa evolueze de:

AICI
[Image: 1.JPG]

AICI?
[Image: Craniului-uman-s-a-schimbat-in-ultima-ju...eniu-2.jpg]

[Image: picture-comparing-cranium-of-a-modern-ma...al-man.jpg]

Oare aceste cranii puteau evolua atat de mult in 6000 de ani?
FOLOSESC BIBLIA, O CARTE CARE A FOST ATACATA DE SUTE DE ANI SI A RAMAS IN PICIOARE, AI VREO PROBLEMA CU ASTA? ( ce fain arata in majuscule)
Biblia zice de 4 copii? You don't say? Biblia nu zice ce a mancat Avraam cand a implinit 23 de ani, asta inseamna ca nu a mancat nimic toata ziua? gandeste inainte sa vorbesti. Biblia nu incearca sa dovedeasca in niciun verset ca Dumnezeu exista, asta inseamna ca Biblia ne invata ca Dumnezeu nu exista? ("I don't want to live on this planet anymore" - 9gag.com )

Si scrierile despre Atlantida au fost atacate 2500 de ani si cu toate acestea ele inca exista!
Defapt Zamo
Ieri la ora de bio,
Pot fi unele boli genetice care opresc celule de melanina(parca) iar copilul sa fie mai creol, chiar daca are doi parinti albi:p
da dar asta se intampla prin evolutie...lucrur in care Kristi nu cred...apropo Kristi imi poti raspunde te rog la faza cu craniul?
(02-03-2012, 09:08 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Eu...nu am spus nimic de nicio piatra...nu are cum ca dintr-o rasa sa rezulte mai multe rase. Se pare ca si tu te-ai dat de gol...deci totusi sustii fara sa vrei evolutionismul.

Teoria evolutiei spune ca omul se trage din pietre, tu crezi in evolutie, asta inseamna ca crezi ca omul se trage din pietre. E foarte greu de inteles, asa-i? Grin Te inteleg... :|

Nu, tu te-ai dat de gol iarasi, aratadu-mi, si aratandu-ne ca nu mi-ai citit posturile din zilele trecute in care ti-am zis ca micro-evolutia este o simpla variatie, si ca aceasta variatie in interiorul unui tip de animal este perfect stiintifica. Evolutia de la un caine la un lup este stiinta, dar evolutia de la un caine la un crocodil este ceea ce ne zice evolutia, si asta nu mai face nici-o legatura cu stiinta. Cieste-mi posturile anterioare daca vrei mai multe detalii.

(02-03-2012, 09:08 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]A si hai sa iti dau un exemplu cum putea un craniu sa evolueze de:

AICI
[Image: 1.JPG]

AICI?
[Image: Craniului-uman-s-a-schimbat-in-ultima-ju...eniu-2.jpg]

[Image: picture-comparing-cranium-of-a-modern-ma...al-man.jpg]

Daca ies pe strada acum, iti pot gasi in 5 minute oameni care au craniul asemanator celor pe care mi le-ai aratat tu.

(02-03-2012, 09:08 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Oare aceste cranii puteau evolua atat de mult in 6000 de ani?
FOLOSESC BIBLIA, O CARTE CARE A FOST ATACATA DE SUTE DE ANI SI A RAMAS IN PICIOARE, AI VREO PROBLEMA CU ASTA? ( ce fain arata in majuscule)
Biblia zice de 4 copii? You don't say? Biblia nu zice ce a mancat Avraam cand a implinit 23 de ani, asta inseamna ca nu a mancat nimic toata ziua? gandeste inainte sa vorbesti. Biblia nu incearca sa dovedeasca in niciun verset ca Dumnezeu exista, asta inseamna ca Biblia ne invata ca Dumnezeu nu exista? ("I don't want to live on this planet anymore" - 9gag.com )

Si scrierile despre Atlantida au fost atacate 2500 de ani si cu toate acestea ele inca exista!

Eu nu am zis ca Biblia doar exista, ci am zis ca nu contine nici o greseala, si nu e nicio dovada impotriva ei, si are o multime de dovezi istorice care sa o confirme.
Scheletele neandertalienilor nu sunt altceva decat niste oameni care au trait mai mult de 300 de ani si aveau osul de deasupra ochilor mai proeminent.
Nici impotriva scrierilor acelea nu exista nicio dovada impotriva lor...si istoria o poate confirma. Daca mie imi gasesti oameni care sa aiba craniul la fel ca primul postat...e clarSmile.
Neandertalieni sunt inca o dovada ca oamenii de mai demult au trait cateva sute de ani. Scheletii lor sunt probabil ai unor oameni care s-au inecat in potopul de pe vremea lui Noe, sau care au trait imediat dupa aceea. E cunoscut faptul ca cu cat inaintezi in varsta, oasele craniului ai ale fetei cresc si el. Asa ca acesti neandertalieni sunt niste oameni care au trait sute de ani. Simplu?
Haha...te rog lasa-ma 2 minute...ca ma sufoc de rasHaha...mda..ori cat ai inainta in varsta eu nu am vazut om caruia saii creasca colti sau sa i se alungeasca craniulHaha...doar ca tu sustii asta. Tocmai ca unui om batran ii pica dinti si nu i se alungeste niciun craniuHaha.
Ai auzit vreodata de Nikolay Valuev? Uite o poza cu el
[Image: valuev.n.jpg]

Iti gasesc cati oameni vrei care au fruntea mai proeminenta. Big deal.
(02-03-2012, 09:33 PM)Kristi Wrote: [ -> ]Neandertalieni sunt inca o dovada ca oamenii de mai demult au trait cateva sute de ani. Scheletii lor sunt probabil ai unor oameni care s-au inecat in potopul de pe vremea lui Noe, sau care au trait imediat dupa aceea. E cunoscut faptul ca cu cat inaintezi in varsta, oasele craniului ai ale fetei cresc si el. Asa ca acesti neandertalieni sunt niste oameni care au trait sute de ani. Simplu?

HahaHahaHahaHaha