World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Am decis ca daca vad ceva interesant despre religie sa il pun in acest thread.

[Image: JOE-GIANT2.jpg]

Isn't that interesting?
Well ... i can't see that image....
Eu o vedeam. Oricum, o pun din nou.

[Image: JOE-GIANT2.jpg]
Nice ... Smile
[Image: facepalm-jesus-christianity-religion-fac...215458.jpg]

@Dany :clap: Te doare Ego-ul de stergi posturile chiar daca contin o imagine ONTOPIC ?
Nu am sters nimic. Si nici nu am de gand. Daca asta crezi, treaba ta. Crezi ca ma deranjeaza cu ceva imaginile tale neinspirate? Incerci sa ma superi/enervezi cu astfel de gesturi .. nu o sa reusesti, I'm no longer a 10-years-old boy. Stii foarte bine ca am dreptate, de-asta continui discutia pe o cale off-topic. De ce nu vrei sa postam intrebari/raspunsuri la aceasta tema serioasa? Raspunsul: Pentru ca stii ca nu ai dreptate, pentru ca stii foarte bine ca nu ai dovezi serioase asupra credintei tale atee (nu incerca sa negii lucrul acesta). Acum ar urma sa postezi: "Dovedeste tu ca religia ta e adevarata." - Dovezile exista peste tot, numai ca singura problema este faptul ca tu nu vrei sa le vezi/accepti.
Eu sunt de parere ca dumnezeu nu are nevoie de dovezi ca sa fie recunoscut.

Eu nu ma declar ateu si tind spre a nu avea credinte in orice sau oricine, mai degraba m-as intitula ca fiind un necunoscator, detasat.
Dar nu arunc cu rahat numai in crestini ci arunc cu rahat si in atei.

Postul cu pozele sarcastice a fost pentru a reinvia topicul, poate ne povesteste cineva familiarizat si cu alte religii despre altceva in afara de crestinismul asta plicticos.
Sunt sigur ca habar nu ai ce inseamna crestinismul, ci spui ca orice "om de nimic" ca e plicticos/neinteresant and so forth... Chiar nu te inteleg, cum poti sa iti dai cu parerea despre ceva ce nu stii, despre ceva ce nu intelegi, esti patetic. :|
Let's shake hands m8 we both live in the same shit dilema, si tu esti in aceeasi situatie cand iti dai cu parerea despre altceva care pare sa fie impotriva a tot ce este crestin (alte religii sau evolutionism) si vorbesti despre acestea fara sa intelegi , esti patetic babe. Wink
Ok. Vrei sa reincepem povestea cu crestinism/evolutionism? I'm ready... Grin Smile