World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(07-02-2010, 02:37 PM)iustintoma Wrote: [ -> ]Ce mai faci Necro,cum o mai duci?TongueSmile

Ai vreo problema? Shoot.
Nu n-am nici o problema dar te-am salutat ca prietenul!Grin
Ca tu imi esti prieten ca ai tradus g 2notr si esti istet,nu-i asa?Smile
De fapt esti renumit si te cunosc pe tine si de aceea iti sunt prieten si drag!WinkSmile
Ok, nevermind.
Ok, nevermind.
Ce ai vrut sa spui cu asta, ca nu vrei sa-mi fi prieten?De ce?Sad
(07-02-2010, 05:40 PM)iustintoma Wrote: [ -> ]Ok, nevermind.
Ce ai vrut sa spui cu asta, ca nu vrei sa-mi fi prieten?De ce?Sad

Vroiam sa zic ca nu e logic sa vrei sa ai pireten pe cineva doar pentru ca a tradus Gothic 2...
Nu n-ai inteles eu chiar vreau sa fim prieteni pentru ca te cunosc bine esti Raducu's right hand.Adica vroiam sa vad daca ma ignori ca si eu sunt membru de aia vreau sa fim prieteni.
(07-01-2010, 10:54 AM)iustintoma Wrote: [ -> ]El se refera la post adica ce nu trebuie si ce trebuie sa se abtina.Pai in religie postul inseamna abtinerea de la carne,lapte,oua.In post trebuie sa mnanci doar legume si fructe, asta cred ca vroia sa intrebe el.

Defap Iustin Postul este inteles de catre biserica ca abtinerea de la faptele rele, se spune ca numai prin post se poate ajunge in comuniune cu dumnezeu Smile. Posturile mia cazut la examen si nu prea am scris la posturi prea mult decat care sunt posturile principale ale anului Haha: Postul Pastelui,Postul Miercuri si Vineri, Postul Apostolilor Petru si Pavel, Postul Taierii Capului Sf. Ioan Botezatorul, Postul Adormirii Maicii Domnului,etc. In esential in zilele de post speciale, specificate in calendar se poate manca: peste, untdelemn Haha
(07-02-2010, 01:07 PM)Necro Wrote: [ -> ]
(07-02-2010, 01:05 AM)Hestia Wrote: [ -> ]Eu ma abtin de a mai trolla.

Din moment ce acesta este un thread despre religie, unde se discuta religie, postarea (pro sau contra) despre acest subiect nu este considerat spam sau trolling. Eu presupun ca nu mai ai cu ce apara credinta ta de aceea de abtii, dar, din partea mea poti sa crezi ce vrei...
Haha))))))
Se discuta degeaba, presupune linistit tot ce vrei Wink.
Fara SPAM. Vorbiti despre religie si atat.

Am sa revin maine cu un post pentru Cristian. (acum is frant de obosit)
(07-02-2010, 10:07 PM)Hestia Wrote: [ -> ]Se discuta degeaba, presupune linistit tot ce vrei Wink.

By this you mean that you're out of any proof for the evolutionary theory, right? If that's so, then, sorry, get a new theory: that's the way science work. Smile Grin