World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
daca tot e despre materi scolare atunci

1 Unde se gaseste Huang-He ?
2 Ce este genetica moleculara ?
3 Ce este ioni ?
(02-03-2012, 08:36 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Postez si eu aiciHaha
O intrebare Necro
Adam si Eva au fost primii oameni,
Au avut 4 copii, mai exact 4 baieti
Cum au dus civilizatia mai departe?:d

Gay? HahaHahaHahaHaha

Adam si Eva au trait peste 900 de ani. Ma gandesc ca in 900 de ani ei ar putea fi avut vreo suta de copii. In prima generatie baietii si-ai ales de nevasta pe una dintre surorile lor. Pentru primii 2000 de ani nu au existat niciun cromozom deformat asa ca nu puteau sa se nasca copii cu malformatii, nu existau nicio lege impotriva acestui lucru pana pe vremea lui Moise.
Nu a fost o singura Eva...ci au fost eve pentru fiecare rasa...nu avea cum dintr-o femeie si un barbat de aceasi rasa sa rezulte 6 rase diferite...Necro ti-am spus sa imi dovedesti ce spui...si nu prin Biblie sau religie...tu mi-ai demonstrat doar prin Biblie si religie ceea ce eu cred ca te face cam neputincios...deoarece esti atat de limitat incat nu vezi stanga si dreapta ci doar inainte ca si rinocerul.
De prostu nu sunt prost dar sa stii ca poti fi batut cu propria moneda.
(02-03-2012, 08:45 PM)soul of darknes Wrote: [ -> ]daca tot e despre materi scolare atunci

1 Unde se gaseste Huang-He ?
2 Ce este genetica moleculara ?
3 Ce este ioni ?

Presupun ca tu esti destul de inteligent incat sa iti dai seama ca postezi mesajul asta pe un forum, asa ca eu am timp suficient sa gasesc informatiile care ma intereseaza pe Google si apoi sa ma intorc pe forum si sa-mi expun cunostiintele mele vaste. M-ai bine m-ai intreba pe mess, ca sa vezi care e timpul de raspuns.
Si ca sa iti raspund: Ce legatura are Huang-He cu religia?
Aha, multumesc de explicatii
Profa mea de religie nu a stiut sa imi expliceHaha
(02-03-2012, 08:47 PM)Kristi Wrote: [ -> ]Adam si Eva au trait peste 900 de ani. Ma gandesc ca in 900 de ani ei ar putea fi avut vreo suta de copii. In prima generatie baietii si-ai ales de nevasta pe una dintre surorile lor. Pentru primii 2000 de ani nu au existat niciun cromozom deformat asa ca nu puteau sa se nasca copii cu malformatii, nu existau nicio lege impotriva acestui lucru pana pe vremea lui Moise.

Mi se pare penibil.
Daca asta chiar s-a intamplat..inseamna ca eu cu tine sunt ruda, la fel cum sunt si cu mama.
UNDE CRISTOS SCRIE CA AU TRAIT ATAAAATA??? NU CUMVA IN BIBLIE NU MAI FOLOSI BIBLIA...PUR SI SIMPLU INNEBUNESC CAND VAD CAT DE LIMITATI SI CATI DE PUTINI NEURONI POATE AVEA UN OM IN CAP.
E imposibil sa traiasca un om atata...repet daca foloseau alta datare a timpului da este plauzibil...dar altfel nu!!! Si mai repet odata in antichitate o zi dura 10-12 ore daca nu ma insel...probabil de acea a trait atata ca altfel nu avea cum sa traiasca mai mult ca noi...pur si simplu nu avea cum...A si in Biblie zice de patru baieti nu de mai multi copii. Soul...daca nu aduci argumente si alte lucruri de pe religie mai bine mutate pe alt thread pur si simplu daca AI FI ATENT LA CE SCRIEM ti-ai da seama ca nu sunt offtopic.
(02-03-2012, 08:48 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Nu a fost o singura Eva...ci au fost eve pentru fiecare rasa...nu avea cum dintr-o femeie si un barbat de aceasi rasa sa rezulte 6 rase diferite...Necro ti-am spus sa imi dovedesti ce spui...si nu prin Biblie sau religie...tu mi-ai demonstrat doar prin Biblie si religie ceea ce eu cred ca te face cam neputincios...deoarece esti atat de limitat incat nu vezi stanga si dreapta ci doar inainte ca si rinocerul.
De prostu nu sunt prost dar sa stii ca poti fi batut cu propria moneda.

Haha Ti-ai dat sah mat singur. Haha

Deci, stai sa va zic:
- Eu cred ca din o femeie si un barbat poate rezulta in decursul a catorva mii de ani, oameni albi si oameni negrei
- zamo crede ca dintr-o piatra au evoluat oamenii albi si oamenii negrii

Cine e mai aprope de adevar?
Ba...cum dumnezeu ca niste oameni ca noi sa aiba alti cromozomi? Daca o sora si un frate se impreuneaza exista 90% sanse sa iasa copil cu malformatii. Atunci cum au aparut bolile? Daca acesti oameni erau perfecti? Cum a aparut SIDA? Sifilis? TBC? Ciuma?...de ce nu i-ar fi rapus ciuma? Repet daca un om nu se spala cu sapun sau un mijloc de curatare face hepatita sau ciuma. Deci nu are cum sa supravietuiasca.