World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Nu mai am nevoie de explicatii. Stiu care e adevarul si nu ma obosesc sa iti schimb si tie parerea.
Care ar fi ala?>d
(03-15-2012, 09:39 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Nu mai am nevoie de explicatii. Stiu care e adevarul si nu ma obosesc sa iti schimb si tie parerea.

Stiinta reprezinta cunostiinte acumulate prin observare, demonstrare si experimentare. Poti sa observi, sa demonstrezi sau sa experimentezi in laborator inexistenta lui Dumnezeu? Nu. Asa ca a crede ca nu exista Dumnezeu, implica credinta, deci e o religie. As fi multumit daca ai avea curajul sa recunosti asta.
Nu am spus ca nu exista Dumnezeu, ci doar ca este rau.

Nu ii mai stiu numele tatalui ala..copilul sau a fost distrus de Dumnezeu si pus la pat, tatal sau a tinut post, s-a infasurat cu hartie, dar..l-a crutat Dumnezeu pe copil? Nu, i-a daruit o moarte grea..
Poate ca sti de ce vorbesc..eu sincer am uitat numele tatalui si al copilului.
Nu stiu despre ce vorbesti. :|
Despre un copil care a pacatuit..iar tatal sau a facut tot ce era posibil sa il salveze, iar Dumnezeu nu l-a iertat..ma gandeam ca stiai de asta..nu-mi mai aduc aminte unde am citit'o..am spus ce mi-am mai adus aminte. In fine..
Vizioneaza filmul "God on trial"
Te implor, uite..

(03-15-2012, 10:34 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Despre un copil care a pacatuit..iar tatal sau a facut tot ce era posibil sa il salveze, iar Dumnezeu nu l-a iertat..ma gandeam ca stiai de asta..nu-mi mai aduc aminte unde am citit'o..am spus ce mi-am mai adus aminte. In fine..

Ok, eu nu imi amintesc sa fie auzit vreodata de asa ceva, si din acest motiv ma abtin sa comentez.

(03-16-2012, 01:58 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Vizioneaza filmul "God on trial"
Te implor, uite..

Stiu deja care e mesajul principal pe care vrea acel film sa-l transmita, si nu sunt de acord cu el. Smile
De ce?
Nu cred ca ati citit bine o parte postul meu ( pentru ca oamenii pot fi creati in laboratoare ... Cel putin in ultima perioada s-au creat organe pentru operatii facut din "nimic" ). Si am zis "in ultima perioada s-au creat organe" nu omul intreg ...

(03-15-2012, 04:40 PM)Kristi Wrote: [ -> ]Deabia s-au putut face 2-3 aminoacizi, si daca te stii la biologie iti dai seama ca deocamdata stiinta nu poate nici sa viseze la crearea uneio vieti.

Deabia s-au putut face 2-3 aminoacizi ... hmm poate ar trebui sa caut din nou documentarul si sa ma uit dar dupa mine plamanii si rinichii sunt organe.