World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Stai asa putin tu ai zis ca Pamantul are 6000 de ani...scazand 2000 de ani...inseamna ca Pamantul a aparut in anul 4000 i.Hr....pai daca ar fi existat potopul ar fi scris Mesopotamiemii despre elHaha. Si oricum s-ar fi gasit urme...
Auzi...dar pamantul daca exista din 4000 i.Hr. ar fi scris Mesopotamiemii despre potopHaha....deci...
(02-03-2012, 10:05 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Necro. NU EXISTA nici o dovada ca potopul lui NOE a avut loc. Nici macar arca nu s-a gasit! A fost un potop, dar nu atunci cand spune biblia.

Incepi sa fi ca Iustin, adica nu imi dau seama daca te prefaci sau vorbesti serios? :|
Vrei dovezi: uite aici:
- marele canion
- fosile
- copaci fosilizati, care stau vertical strapungand mai multe straturi, fiecare strat e datat de evolutionisti ca apartinand unei diferite ere. Inca o lovitura greu impotriva coloanei geologice (http://en.wikipedia.org/wiki/Stratigraphic_column).
- muntele St. Helens
- mamuti inghetati
- fosile polistratificate

(02-03-2012, 10:07 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Mda...am mai spus si eu asta...daca arca aia era atat de mare ar fi trebuit sa fie gasitaHaha...oricum daca ar fi existat un potop s-ar fi scris despre el.

Jesus Christ! Exista peste 300 de legende despre un potop universal din diferite parti ale lumii.
Dupa cum am mai zis..dar se pare ca ai nevoie de ochelari. UN POTOP A EXISTAT! Dar nu cand spune biblia. Ai vazut vreun documentar despre potop?
(02-03-2012, 10:10 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Apropo, Necro. E ciudat faptul ca nici un pictor nu a fost in viata atunci cand Iisus traia? Adica nu s-a facut sau scris nimic despre el. Doar in biblie se scrie despre el.

Citeste aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Historicity_of_Jesus


(02-03-2012, 10:11 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Stai asa putin tu ai zis ca Pamantul are 6000 de ani...scazand 2000 de ani...inseamna ca Pamantul a aparut in anul 4000 i.Hr....pai daca ar fi existat potopul ar fi scris Mesopotamiemii despre elHaha. Si oricum s-ar fi gasit urme...
Auzi...dar pamantul daca exista din 4000 i.Hr. ar fi scris Mesopotamiemii despre potopHaha....deci...

Exista legende de-ale mesopotamiemilor despre un potop. De ce tot imi pui intrebari despre care nu stii nimic? Mai bine taci si fa o favoare forumului. Grin
(02-03-2012, 10:19 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Dupa cum am mai zis..dar se pare ca ai nevoie de ochelari. UN POTOP A EXISTAT! Dar nu cand spune biblia. Ai vazut vreun documentar despre potop?

Atunci ai putea tu sa ma luminezi si sa imi spui cand a existat?
Asa...cum puteau mamutii sa dispara intr-un interval atat de scurt de timp si sa nu apara in scrierile mesopotamiemilor sau a altor culturi? Cum au evoluat elefantii din mamuti atat de repede?
Da...prezinta te rog acea legenda...si dupa cum am spus daca mesopotamiemii au existat in 4000 i.Hr. adica data cand a aparut Pamantul, atunci inseamna ca potopul impreuna cu celelalte personaje biblice au aparut inaintea lor desi tu ai zis ca pamantul are 6000 de ani.
uite ceva ce demonstreaza ca crestinismul se trage din religii pagane...poti sa imi spui ce semnifica aceasta stea incercuita, fara sa dai search pe google/wikipedia?
[Image: steaua-scutul-david-1.jpg]
Am vazut acum cateva luni pe Viasat History un documentar. Am aflat tot ce trebuia sa aflu. Arca lui Noe, cat a fost ea de mare nu a fost gasita, nu exista nici un semn al pamantului sa fi suferit un potop in anii care sunt precizati in biblie. Insa exista, cu mult timp inainte ca omul sa fi aparut. Am sa incerc sa-l gasesc.
da si eu am vazut chestia asta...ca acel potop a existat odata cu aparitia lunii.Smile
Citeste aici: http://ncse.com/cej/8/2/flood-mesopotami...l-evidence

"uite ceva ce demonstreaza ca crestinismul se trage din religii pagane" - Meriti premiul nobil, omule. Vorbesc serios. Dar nu pentru un serviciu adus umanitati... ci exact invers.

O stea incercuita dovedeste ca crestinismul se trage din religia pagana, huh? No comment. Si chiar daca ar fi asa, cu ce te-ar deranja pe tine, ateule?

Vad ca aveti niste opinii de tot rasul, ca sa nu folosesc alta expresie. Uite o serie de 7 videouri care mi-a "deschis ochii" si mi-a aratat cate dovezi exista pentru existenta lui Dumnezeu si imposibilitatea evolutiei: http://www.youtube.com/watch?v=szBTl3S24...4AA7438000 (ma refer doar la primele 9 videouri din acel playlist) Stiu ca nu va veti uita la ele, dar postez si eu asa, de plictiseala. Haha
nu sunt ateu...cateodata tind catre ateism...dar nu sunt ateu. Te-am rugta sa imi spui ce inseamna acea stea!
Ma voi uita maine la videouri...sunt prea lungi.
Hai ca cu asta am iesit...ma uit la dump and dumperHaha!
E o pentagrama... Mare lucru. Le-or fi placut cum arata si si-or fi desenat si ei o stea din aia Haha