World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Unde scrie ca omul a evoluat dintr-o piatra?Haha...si faza cu oamenii negri e posibila doar daca unul dintre stramosii lor s-ar fi cuplat cu un alb...altfel nu!
Dar aici avem aceaiasi rasa fara predecesori...nu avea cum sa iasa 6 rase diferite decat daca ar fi existat mai multe Eve!
(02-04-2012, 09:46 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Unde scrie ca omul a evoluat dintr-o piatra?Haha...si faza cu oamenii negri e posibila doar daca unul dintre stramosii lor s-ar fi cuplat cu un alb...altfel nu!
Dar aici avem aceaiasi rasa fara predecesori...nu avea cum sa iasa 6 rase diferite decat daca ar fi existat mai multe Eve!
Gresit, e posibil:p

[/u]
Nu e posibil. Nu are cum ca doi parinti sa fie albi si sa nu aiba predecesori...iar in doar 6000 de ani sa se formeze 6 rase diferite...avand in vedere ca acum 6000 de ani rasele erau diferite.
Fi mai atent la bio
La bolile geneticeWink
ACUM 6000 DE ANI EXISTAU 6 RASE DIFERITE...daca acum 6000 de ani a aparut lumea, atunci cum puteau aparea 6 rase dintr-una singura...si cum se puteau forma popoarele cum erau Mesopotamia daca acum 6000 de ani ar fi aparut Adam si Eva...nu are sens!
(02-04-2012, 09:46 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Unde scrie ca omul a evoluat dintr-o piatra?Haha

In teoria evolutiei. Cauta pe net ca n-am timp si chef sa iti expun numeroasele erori din teoria ta mult iubita. Ti-as fi aratat eu unde scrie asta dar ma gandesc ca oricum nu o sa-mi citesti postul si nu are rost sa-mi pierd timpul.

(02-04-2012, 09:51 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Nu e posibil. Nu are cum ca doi parinti sa fie albi si sa nu aiba predecesori...iar in doar 6000 de ani sa se formeze 6 rase diferite...avand in vedere ca acum 6000 de ani rasele erau diferite.

Nu e posibil "ca doi parinti sa fie albi si sa nu aiba predecesor...iar in doar 6000 de ani sa se formeze 6 rase diferite...avand in vedere ca acum 6000 de ani rasele erau diferite" dar e posibil ca toti acesti oameni sa evolueze dintr-o piatra. Tot nu mi-ai raspund daca crezi in acest lucru, si cum de ai atat de multa credinta inca sa crezi asa ceva?
Si cum puteau acei oameni sa aiba boli genetice daca erau puri? Cum dealtfel zice Biblia!
Nu cred in niciuna...ci cred in evolutia trasaturilor umane...ti-am mai spus asta...pana nu va aparea o teorie concludenta asupra evolutiei umane sau createi nu voi crede pe niciuna...deoarece amandoua au erorile lor...si contrazicerile lor...iar postul de mai sus ti-o demonstreaza ca se contrazice creatia cu istoria.
Orice modificare la nivel de genetic e numita boala
In primele generatii puteai sa te "casatoresti" cu sora ta, dar dupa cateva mii de ani, acest lucru a inceput sa provoace aparitia bolilor genetice pe care tu le mentionezi in fiecare post. Sunt numeroase lucruri care pot afecta felul in care se vor naste copii tai, de exemplu.
Ba ghibolHaha...profu de religie a zis ca Adam si Eva erau puri la fel si Kristi si Biblia cred ca a zis asta...pai atunci cum puteau avea boli genetice daca ei erau lipsiti de boli...si daca Pamantul are 6000 de ani cum se putea petrece potopul fara sa fie scris despre el...adica in vremea potopului egiptenii erau atacati de hiksosi si Babilonienii inca erau in putere.
Si cum se puteau forma popoarele atat de numeroase daca Pamantul are 6000 de ani...