World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(05-07-2011, 09:22 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: [ -> ]
(05-07-2011, 09:20 PM)Necro Wrote: [ -> ]Sincer sa fiu, nu prea ma intereseaza liderii bisericii catolice. Eu sunt de parere ca orice om care incearca sa traiasca dupa voia lui Dumnezeu este sfant, nu e nevoie sa fi patriarh sau papa.

Pai da, dar gandeste-te ca peste 100 de ani, cand datele adevarate se vor mai uita, papa ar putea fi considerat un facator de minuni, la fel ca multi dintre cei 12 apostoli si alti sfinti mentionati in Biblie.


Posibil ... exista oameni care ar crede orice.
Eu unul sunt ortodox si cred enorm de mult in Dumnezeu fiindca nu m-a lasat niciodata la rau sau la bine si chiar daca nu stiu cum arata sau ce e stiu doar ca daca nu ar fi el sau iubirea din care ne-a facut n-am fi aici

Nici pe mine nu m-a lasat niciodata la greu. Dar asta nu ma face sa cred in existenta lui. Pot doar sa presupun.
Ideea e: chiar daca cred sau nu cred in el, stiu ca Iisus a fost un om mare (daca nu cel mai mare), daca a reusit sa impresioneze atat de mult norodul. Prin ce metode, nu stiu...Putere divina, simpla ipostaza de om revoltator care impresioneaza prin faptele sale curajoase sau altceva.
orly dudes, not againHaha
desi nu mai sunt necro cu ufy, deci nu mai e amuzant threaduSad
N-am inteles nimic.:| ai zis ca nu te-a lasat la greu si dupa zici ca nu crezi .nu mai intelegSad

P.S cine crede in Zeus sau Isis?
Haha Nimeni,nu mai e religie politeista .
(09-29-2011, 12:46 PM)Hegan Wrote: [ -> ]P.S cine crede in Zeus sau Isis?

ce te crezi in age of mythology ( paganule Haha )
Pagan?>Sad>Sad>Sad>Sad>Sad>Sad>Sad>Sad>

De ce nu inchide cineva thread-ul asta? Si pe celelalte pe care nu s-a mai postat de cateva luni?

pt ca e amuzant...o sa te prinzi curandHaha
daca ai timp citeste mai in spate posturile lui necro