World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ma refer femeia ca si caracterHaha.
Nu pot generaliza, unele sunt bune (prin bune ma refer la sincere, intelegente, frumoase, fidele, etc), iar altele nu. La fel e si in cazul barbatilor.
hai sa continuam cu religia....ca o dam in offHaha. Eu tot nu inteleg cum se putea ca din un barbat si o femeie de aceasi rasa sa iasa 6 rase diferite cu trasaturi diferite.
Show Content
Dupa cum observi fiecare rasa are trasaturi, nuante ale pielii, pilozitate, inaltime,adaptabilitate la alte medii diferita, si alte dimensiuni diferite. La dimensiuni singurele asemanari find dintre albi si negri care sunt cam la aceasi inaltime...in rest nu exista alte asmanari intre rase. Asta imi dade furca mult...si asta ma face sa inteleg ca defapt au fost mai multe eve.
Show Content
"hai sa continuam cu religia....ca o dam in off. Eu tot nu inteleg cum se putea ca din un barbat si o femeie de aceasi rasa sa iasa 6 rase diferite cu trasaturi diferite." Si eu nu inteleg cum pot TU sa crezi ca toate aceste rase au evoluat dintr-o piatra. Ce piatra? Hmmm... tu stii ce zice evolutia, sau pur si simplu esti de partea ei pentru ca singura alternativa e creationismul?

Eu vorbeam de ceva si tu zici altceva...frumoooos. Vorbeam de rase si de posibilitatea existentei mai multor Eve! Si evolutia presupune ca ne tragem din maimute...dar nu vreau sa ma bag in asta. Sa zicem ca lumea a fost facuta prin creatie...explica faza cu rasele...si nu te mai baga in alte subiecte.
Tie ti se pare normal sa nu crezi ca din doi oameni se pot naste in decursul a mii de ani niste oameni cu mici variatii, dar in acelasi timp sa crezi ca acei doi oameni ca miliardele de celule din corpurile lor sa fi evoluat dintr-o piatra? Daca teoria ta e atat de idioata, cum de iti permiti sa o critici pe a mea? Chiar nu vad logica. Ai nevoie de mai multa credinta sa crezi ca o piatra se poate transforma in om, decat sa crezi ca in 6000 de ani, se pot naste oameni cu mici diferente.
Si sa nu zici ca is nesimtit, iti raspund la intrebare, iarasi: Micro-Evolutia (variatia din interiorul aceluiasi tip de animale, plante se intampla). Evolutionistii au grija sa dea exemple (in manualele scolare sau la tv) in care sa dovedeasca micro-evolutia (care e perfect stiintifica) si apoi zic ca asta dovedeste macro-evolutia, care normal ca nu e un lucru stiintific.
100 Reasons Why Evolution Is So Stupid - un rezumat al celor 9 videouri din seminarile lui Dr. Kent Hovind.
Daca doi oameni normali fac un copil cu malformatie, asta inseamna ca acei parinti sunt si ei malformatici? Ori cum ceva nu inteleg, biblia spune ca dupa pacatuirea Evei si a lui Adam Dumnezeu i-a dus pe pamant. Acolo s-au facut 3 copii. Dar pe discovery spune ca acum mult timp o stea a explodat s-a format pamantul, a ploat mult si s-au facut oceane, au cazut meteoriti plini cu bacterii care s-au contopit si asa a aparut maimuta dupa omul si alte specii.


Copiii pot fi malformati din cauza factorilor fizici(radiatii) ,chimici(tutun) ,biologici(bacterii) care au afectat parintii.
Nu sunt mici diferente...sunt extrem de mari acele diferente...priveste trasaturile. Negri, nasurile mari, buzele mari si intoarse, dinti foarte albi, musculatura puternica,par deobicei cret, bruneti tot timpul.
Albii, buze subtiri, nas mic, dinti relativ albi, musculatura medie spre puternica, culoarea parului difera de la un om la altul, de la o zona la alta.
Asiaticii, ochi migdalati si mici, buze foarte subtiri, inlatime scunda-medie, culoarea parului intotdeauna neagra, firavi, agili.
Hispanici, pometii mai mari, trasaturi extrem de asemanatoare cu cele ale indienilor, buze putin mai groase, nas intre mare si subtire, musculatura medie, intotdeauna bruneti, pigmentul pielii putin inchis.
Indieni, trasaturi asemanatoare cu hispanicii, doar ca pigmentul pielii e extrem de inchis la unii este un alb spalacit.
Inuitii, scunzi, ochi migdalati, buze si nas subtire, trasaturi urate adaptati la friguri extreme.

Totusi sunt niste trasaturi extrem de diferite, si care in doar 6000 de ani nu sunt posibilie decat daca fiecare rasa ar fi avut Eva si Adamul sau...altfel nu!
Si nu mai face referire la pietre...te abati de la subiect...nu am zis nimic despre de unde se trag oamenii...ci am vorbit de rase!
(02-04-2012, 08:27 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Daca doi oameni normali fac un copil cu malformatie, asta inseamna ca acei parinti sunt si ei malformatici? Ori cum ceva nu inteleg, biblia spune ca dupa pacatuirea Evei si a lui Adam Dumnezeu i-a dus pe pamant. Acolo s-au facut 3 copii. Dar pe discovery spune ca acum mult timp o stea a explodat s-a format pamantul, a ploat mult si s-au facut oceane, au cazut meteoriti plini cu bacterii care s-au contopit si asa a aparut maimuta dupa omul si alte specii.

Ai auzit de stirea aia in care din doi parinti negri s-a nascut un copil alb? http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/new...-baby.html

Exista trei optiuni pentru originea lumii:
- cineva a creat universul
- universul s-a creat singur
- universul mereu a existat

Exista destule dovezi slode ca ultimele doua optiuni sunt ridicole. Evolutia e atat de ridicola incat nici nu prea se poate ridica la rangul de "teorie" pt ca nu exista nici o farama de adevar in toate dovezile pe care ni le arata.

(02-04-2012, 09:09 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]Nu sunt mici diferente...sunt extrem de mari acele diferente...priveste trasaturile. Negri, nasurile mari, buzele mari si intoarse, dinti foarte albi, musculatura puternica,par deobicei cret, bruneti tot timpul.
Albii, buze subtiri, nas mic, dinti relativ albi, musculatura medie spre puternica, culoarea parului difera de la un om la altul, de la o zona la alta.
Asiaticii, ochi migdalati si mici, buze foarte subtiri, inlatime scunda-medie, culoarea parului intotdeauna neagra, firavi, agili.
Hispanici, pometii mai mari, trasaturi extrem de asemanatoare cu cele ale indienilor, buze putin mai groase, nas intre mare si subtire, musculatura medie, intotdeauna bruneti, pigmentul pielii putin inchis.
Indieni, trasaturi asemanatoare cu hispanicii, doar ca pigmentul pielii e extrem de inchis la unii este un alb spalacit.
Inuitii, scunzi, ochi migdalati, buze si nas subtire, trasaturi urate adaptati la friguri extreme.

Totusi sunt niste trasaturi extrem de diferite, si care in doar 6000 de ani nu sunt posibilie decat daca fiecare rasa ar fi avut Eva si Adamul sau...altfel nu!
Si nu mai face referire la pietre...te abati de la subiect...nu am zis nimic despre de unde se trag oamenii...ci am vorbit de rase!

Nu ma lua cu chestiile asta ca nu-ti merge. Ori imi raspunzi la intrebare, ori daca nu atunci nu mai are rost sa discutam. De ce sa iti raspund eu la toate intrebarile pe care tu mi le pui, in timp ce tu nu faci la fel? Crezi in teoria evolutiei? Mi se pare ca da. Asta inseamna ca crezi, dupa cum zice evolutia, ca omul a evoluat dintr-o piatra. Chiar crezi asta?