World of Gothic - Forum

Full Version: Religion Thread
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Kristi acum dupa ce am vazut ce e prin Bucuresti spun ca potopul lui Noe e 100% adevarat Smile Haha
(10-01-2013, 02:56 PM)Hegan Wrote: [ -> ]Ai stat mult sa zici asta? Daca a mai nascut copii atunci de ce i se spune Pururea fecioara?

Cine-i spune asa? Traditia, nu Biblia. A treia si ultima oara iti pun intrebarea asta: Ce e mai important pentru un crestin adevarat: invataturile bisericii sau invataturile din Biblie? ... desi, parca vad cum o sa eviti iarasi intrebarea. Haha Daca nu vei raspunde atunci voi intelege ca prima e mai importanta pentru tine.
Hegan, nu te supara pe mine, dar sunt unele momente in viata in care trebuie sa recunosti ca nu le stii pe toate. Asta-i unul dintre ele.
Ie, Kristi? Aşa joci? Ie?
Noi stai tu aşa.
Dacă nu îmi dai versetele o să consider că-mi eviţi cererea, ceea ce duce la faptul ca ce ai zi tu aia cu ştiinţa nu apare în biblie.
No amu dă-mi versetele.
(10-01-2013, 06:00 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Ie, Kristi? Aşa joci? Ie?
Noi stai tu aşa.
Dacă nu îmi dai versetele o să consider că-mi eviţi cererea, ceea ce duce la faptul ca ce ai zi tu aia cu ştiinţa nu apare în biblie.
No amu dă-mi versetele.

Permite-mi sa-ti refuz cererea. Grin
In 5 minute de cautare pe google poti gasi singur versetele. Smile

Show Content
Nu mă. Nici un google. Vreau de la tine.
M-am certat cu google-ul de ziua lui cand nu mi-a dat bomboanele ce le-am cules din jocu ăla ce apărea pe pagina principală.
Da ce crede el...pierd eu 1 min să sparg o piniata şi nu-mi dă nici o bomboană?
Nu. Nu mai intru pă google. Da-mi versetele.
(10-01-2013, 08:14 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Nu mă. Nici un google. Vreau de la tine.
M-am certat cu google-ul de ziua lui cand nu mi-a dat bomboanele ce le-am cules din jocu ăla ce apărea pe pagina principală.
Da ce crede el...pierd eu 1 min să sparg o piniata şi nu-mi dă nici o bomboană?
Nu. Nu mai intru pă google. Da-mi versetele.

Ti le dau... maine ... sau poimaine... adica, nu... ti le dau in weekend... sau poate ca nu, da' pana la anu' sigur le primesti... cred.
În cazu ăsta n-am de ales. Nu există nimic ştiinţific în biblie. Smile
(10-01-2013, 08:29 PM)Warhell Wrote: [ -> ]În cazu ăsta n-am de ales. Nu există nimic ştiinţific în biblie. Smile

Haha))) asta-i concluzia la care ai ajuns? Haha))
Lumea nu dispare cand iti inchizi ochii. Wink
(10-01-2013, 08:32 PM)Kristi Wrote: [ -> ]Lumea nu dispare cand iti inchizi ochii. Wink

Din pacate...
(10-01-2013, 08:32 PM)Kristi Wrote: [ -> ]
(10-01-2013, 08:29 PM)Warhell Wrote: [ -> ]În cazu ăsta n-am de ales. Nu există nimic ştiinţific în biblie. Smile

Haha))) asta-i concluzia la care ai ajuns? Haha))
Lumea nu dispare cand iti inchizi ochii. Wink

Aplici aceaşi chestie pe Hegan. Te doare acum?
Eu din cât am citit din biblie n-am găsit nimic din ce mi-ai zis tu acolo, şi din moment ce nu-mi dai versetele, de ce să te cred că există ceva ştiinţific într-o carte în care scrie că întâi a fost lumina, apoi soarele?